Hirschmann MACH102-8TP Διαχειριζόμενος Βιομηχανικός Διακόπτης Ethernet
Σύντομη Περιγραφή:
Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (εγκατεστημένη επιδιόρθωση: 2 x GE, 8 x FE· μέσω μονάδων πολυμέσων 16 x FE), διαχειριζόμενος, Επαγγελματικό επίπεδο λογισμικού 2, εναλλαγή αποθήκευσης και προώθησης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Περιγραφή
Περιγραφή προϊόντος
| Περιγραφή: | Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (εγκατεστημένη επιδιόρθωση: 2 x GE, 8 x FE· μέσω μονάδων πολυμέσων 16 x FE), διαχειριζόμενος, Επαγγελματικό επίπεδο λογισμικού 2, εναλλαγή αποθήκευσης και προώθησης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα |
| Αριθμός εξαρτήματος: | 943969001 |
| Διαθεσιμότητα: | Ημερομηνία Τελευταίας Παραγγελίας: 31 Δεκεμβρίου 2023 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα: | Έως 26 θύρες Ethernet, εκ των οποίων έως 16 θύρες Fast-Ethernet μέσω μονάδων πολυμέσων, 8 θύρες Fast Ethernet TP (10/100 BASE-TX, RJ45) και 2 θύρες Gigabit Combo, εγκατεστημένες με σταθερή εγκατάσταση. |
Περισσότερες διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης: | 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, 2 ακίδων, έξοδος χειροκίνητη ή αυτόματη με δυνατότητα εναλλαγής (μέγιστο 1 A, 24 V DC αντί για 24 V AC) |
| Διεπαφή V.24: | 1 x υποδοχή RJ11, σειριακή διεπαφή για διαμόρφωση συσκευής |
| Διεπαφή USB: | 1 x USB για σύνδεση προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA21-USB |
Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP): | 0-100 μ. |
| Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-SM/LC και M-FAST SFP-SM+/LC. Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LX/LC |
| Μονότροπη οπτική ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων): | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-LH/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LH/LC και M-SFP-LH+/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
Μέγεθος δικτύου - δυνατότητα διαδοχής
| Τοπολογία γραμμής - / αστέρα: | κάθε |
| Διακόπτες ποσότητας δομής δακτυλίου (HIPER-Ring): | 50 (χρόνος επαναρύθμισης 0,3 δευτ.) |
Απαιτήσεις ισχύος
| Τάση λειτουργίας: | 100 - 240 VAC, 47 - 63 Hz |
| Κατανάλωση ενέργειας: | 12 W (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα: | 41 (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
| Συναρτήσεις πλεονασμού: | HIPER-Ring, MRP, MSTP, RSTP - IEEE802.1D-2004, MRP and RSTP gleichzeitig, Link Aggregation, dual homing, link aggregation |
Λογισμικό
| Αλλαγή: | Απενεργοποίηση εκμάθησης (λειτουργικότητα hub), Ανεξάρτητη εκμάθηση VLAN, Γρήγορη γήρανση, Στατικές καταχωρήσεις διευθύνσεων Unicast/Multicast, Προτεραιότητα QoS / Θύρας (802.1D/p), Προτεραιότητα TOS/DSCP, Περιοριστής εκπομπής εξόδου ανά θύρα, Έλεγχος ροής (802.3X), VLAN (802.1Q), Πρωτόκολλο εγγραφής VLAN GARP (GVRP), Διπλή ετικέτα VLAN (QinQ), VLAN φωνής, Πρωτόκολλο εγγραφής πολλαπλής διανομής GARP (GMRP), Παρακολούθηση/Ερωτήματα IGMP (v1/v2/v3) |
| Πλεονασμός: | Προηγμένη διαμόρφωση δακτυλίου για MRP, HIPER-Ring (Διαχειριστής), HIPER-Ring (Διακόπτης δακτυλίου), Γρήγορο HIPER-Ring, Συνάθροιση συνδέσεων με LACP, Πρωτόκολλο πλεονασμού μέσων (MRP) (IEC62439-2), Σύζευξη πλεονάζοντος δικτύου, RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), MSTP (802.1Q), Προστασία RSTP |
| Διαχείριση: | Υποστήριξη διπλής εικόνας λογισμικού, TFTP, LLDP (802.1AB), LLDP-MED, SSHv1, SSHv2, V.24, HTTP, HTTPS, Παγίδες, SNMP v1/v2/v3, Telnet |
| Διαγνωστικά: | Ανίχνευση Διένεξης Διευθύνσεων Διαχείρισης, Ανίχνευση Επανάληψης Μάθησης Διευθύνσεων, Ειδοποίηση MAC, Επαφή Σήματος, Ένδειξη Κατάστασης Συσκευής, TCPDump, LED, Syslog, Παρακολούθηση Θύρας με Αυτόματη Απενεργοποίηση, Ανίχνευση Πτερυγίου Σύνδεσης, Ανίχνευση Υπερφόρτωσης, Ανίχνευση Ασυμφωνίας Αμφίδρομης Σύνδεσης, Παρακολούθηση Ταχύτητας Σύνδεσης και Αμφίδρομης Σύνδεσης, RMON (1,2,3,9), Κατοπτρισμός Θύρας 1:1, Κατοπτρισμός Θύρας 8:1, Κατοπτρισμός Θύρας N:1, Πληροφορίες Συστήματος, Αυτοέλεγχοι κατά την Κρύα Εκκίνηση, Δοκιμή Χάλκινου Καλωδίου, Διαχείριση SFP, Παράθυρο Ελέγχου Διαμόρφωσης, Απόρριψη Διακόπτη |
| Διαμόρφωση: | Περιορισμένη υποστήριξη προσαρμογέα αυτόματης ρύθμισης παραμέτρων ACA11 (RS20/30/40, MS20/30), Αυτόματη αναίρεση ρύθμισης παραμέτρων (επαναφορά), Δακτυλικό αποτύπωμα ρύθμισης παραμέτρων, Πελάτης BOOTP/DHCP με αυτόματη ρύθμιση παραμέτρων, Διακομιστής DHCP: ανά θύρα, Διακομιστής DHCP: Ομάδες ανά VLAN, Διακομιστής DHCP: Επιλογή 43, Προσαρμογέας αυτόματης ρύθμισης παραμέτρων ACA21/22 (USB), HiDiscovery, Ρελέ DHCP με επιλογή 82, Διασύνδεση γραμμής εντολών (CLI), Δημιουργία σεναρίων CLI, Πλήρης υποστήριξη MIB, Διαχείριση μέσω web, Βοήθεια ευαίσθητη στο περιβάλλον |
| Ασφάλεια: | Ασφάλεια θύρας βάσει IP, Ασφάλεια θύρας βάσει MAC, Έλεγχος πρόσβασης βάσει θύρας με 802.1X, VLAN επισκέπτη/μη ελεγμένου, Εκχώρηση VLAN RADIUS, Έλεγχος ταυτότητας πολλαπλών πελατών ανά θύρα, Παράκαμψη ελέγχου ταυτότητας MAC, Πρόσβαση στη διαχείριση περιορισμένη από VLAN, Διαχείριση πιστοποιητικών HTTPS, Περιορισμένη πρόσβαση διαχείρισης, Banner κατάλληλης χρήσης, Καταγραφή SNMP, Τοπική διαχείριση χρηστών, Απομακρυσμένος έλεγχος ταυτότητας μέσω RADIUS |
| Συγχρονισμός ώρας: | Ρολόι πραγματικού χρόνου με προσωρινή μνήμη, πελάτης SNTP, διακομιστής SNTP |
| Βιομηχανικά προφίλ: | Πρωτόκολλο EtherNet/IP, Πρωτόκολλο PROFINET IO |
| Ανάμικτος: | Χειροκίνητη διέλευση καλωδίων |
Συνθήκες περιβάλλοντος
| MTBF (MIL-HDBK 217F: Gb 25 ºC): | (χωρίς μονάδες πολυμέσων) 15,67 χρόνια |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | 0-+50 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς: | -20-+85 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση): | 10-95% |
Μηχανολογική κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (χωρίς βάση στερέωσης) |
| Βάρος: | 3,60 κιλά |
| Βάση: | Πίνακας ελέγχου 19" |
| Κατηγορία προστασίας: | IP20 |
Hirschmann MACH102-8TP Σχετικά μοντέλα
MACH102-24TP-FR
MACH102-8TP-R
MACH102-8TP
MACH104-20TX-FR
MACH104-20TX-FR-L3P
MACH4002-24G-L3P
MACH4002-48G-L3P
Σχετικά προϊόντα
-
Hirschmann SPR20-8TX-EEC Μη διαχειριζόμενος διακόπτης
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, διεπαφή USB για διαμόρφωση, Τύπος και ποσότητα θύρας Fast Ethernet 8 x 10/100BASE-TX, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση, αυτόματη πολικότητα Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, διεπαφή USB 6 ακίδων 1 x USB για διαμόρφωση...
-
Μονάδα πολυμέσων Hirschmann M1-8SFP (8 x 100BASE-X ...
Περιγραφή Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή: 8 μονάδες πολυμέσων θύρας 100BASE-X με υποδοχές SFP για αρθρωτό, διαχειριζόμενο διακόπτη βιομηχανικής ομάδας εργασίας MACH102 Αριθμός εξαρτήματος: 943970301 Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm: βλέπε μονάδα SFP LWL M-FAST SFP-SM/LC και M-FAST SFP-SM+/LC Μονότροπη ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων): βλέπε μονάδα SFP LWL M-FAST SFP-LH/LC Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm: βλέπε...
-
Τροφοδοτικό Hirschmann GPS1-KSV9HH για GREYHOU...
Περιγραφή Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Τροφοδοτικό GREYHOUND Μόνο διακόπτης Απαιτήσεις ισχύος Τάση λειτουργίας 60 έως 250 V DC και 110 έως 240 V AC Κατανάλωση ισχύος 2,5 W Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/h 9 Συνθήκες περιβάλλοντος MTBF (MIL-HDBK 217F: Gb 25 ºC) 757 498 h Θερμοκρασία λειτουργίας 0-+60 °C Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς -40-+70 °C Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση) 5-95 % Μηχανική κατασκευή Βάρος...
-
Πομποδέκτης Hirschmann M-FAST SFP MM/LC EEC SFP
Ημερομηνία Εμπορίας Περιγραφή Προϊόντος Τύπος: M-FAST SFP-MM/LC EEC, Πομποδέκτης SFP Περιγραφή: Πομποδέκτης SFP Fiberoptic Fast-Ethernet MM, εκτεταμένο εύρος θερμοκρασίας Αριθμός εξαρτήματος: 943945001 Τύπος και ποσότητα θύρας: 1 x 100 Mbit/s με υποδοχή LC Απαιτήσεις ισχύος Τάση λειτουργίας: τροφοδοσία μέσω του διακόπτη Κατανάλωση ισχύος: 1 W Διαγνωστικά λογισμικού: Opt...
-
Hirschmann RS20-2400T1T1SDAUHC Μη διαχειριζόμενη βιομηχανία...
Εισαγωγή Οι μη διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet RS20/30 Hirschmann RS20-0800S2S2SDAUHC/HH Ονομαστικά μοντέλα RS20-0800T1T1SDAUHC/HH RS20-0800M2M2SDAUHC/HH RS20-0800S2S2SDAUHC/HH RS20-1600M2M2SDAUHC/HH RS20-1600S2S2SDAUHC/HH RS30-0802O6O6SDAUHC/HH RS30-1602O6O6SDAUHC/HH RS20-0800S2T1SDAUHC RS20-1600T1T1SDAUHC RS20-2400T1T1SDAUHC
-
Πομποδέκτης Hirschmann M-SFP-LH+/LC EEC SFP
Ημερομηνία Εμπορικής Κατασκευής Προϊόντος: Hirschmann M-SFP-LH+/LC EEC Περιγραφή Προϊόντος Τύπος: M-SFP-LH+/LC EEC, Πομποδέκτης SFP LH+ Αριθμός Μέρους: 942119001 Τύπος και ποσότητα θύρας: 1 x 1000 Mbit/s με υποδοχή LC Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου Μονότροπη ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων): 62 - 138 km (Προϋπολογισμός Σύνδεσης στα 1550 nm = 13 - 32 dB; A = 0,21 dB/km; D = 19 ps/(nm*km)) Απαιτούμενη Ισχύς...


