Διακόπτης Hirschmann GRS105-24TX/6SFP-2HV-2A
Σύντομη Περιγραφή:
Ο ευέλικτος σχεδιασμός των διακοπτών GREYHOUND 105/106 καθιστά αυτήν μια συσκευή δικτύωσης ανθεκτική στο μέλλον, η οποία μπορεί να εξελιχθεί παράλληλα με το εύρος ζώνης και τις ανάγκες ισχύος του δικτύου σας. Με έμφαση στη μέγιστη διαθεσιμότητα δικτύου υπό βιομηχανικές συνθήκες, αυτοί οι διακόπτες σάς επιτρέπουν να επιλέξετε τον αριθμό και τον τύπο θυρών της συσκευής - δίνοντάς σας ακόμη και τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τη σειρά GREYHOUND 105/106 ως διακόπτη backbone.
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Εμπορική Ημερομηνία
Προϊόν περιγραφή
| Τύπος | GRS105-24TX/6SFP-2HV-2A (Κωδικός προϊόντος: GRS105-6F8T16TSGGY9HHSE2A99XX.X.XX) |
| Περιγραφή | GREYHOUND Σειρά 105/106, Διαχειριζόμενος Βιομηχανικός Διακόπτης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, τοποθέτηση σε rack 19", σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, Σχεδιασμός 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE |
| Έκδοση λογισμικού | HiOS 9.4.01 |
| Αριθμός εξαρτήματος | 942 287 002 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα | 30 θύρες συνολικά, 6x υποδοχή GE/2.5GE SFP + 8x θύρες FE/GE TX + 16x θύρες FE/GE TX |
Περισσότερο Διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης | Είσοδος τροφοδοτικού 1: Βύσμα IEC, Επαφή σήματος: Μπλοκ ακροδεκτών βύσματος 2 ακίδων, Είσοδος τροφοδοτικού 2: Βύσμα IEC |
| Υποδοχή κάρτας SD | 1 x υποδοχή κάρτας SD για σύνδεση του προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA31 |
| USB-C | 1 x USB-C (client) για τοπική διαχείριση |
Δίκτυο μέγεθος - μήκος of καλώδιο
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP) | 0-100 μ. |
| Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm | δείτε μονάδες SFP |
| Μονότροπη οπτική ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων) | δείτε μονάδες SFP |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm | δείτε μονάδες SFP |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm | δείτε μονάδες SFP |
Δίκτυο μέγεθος - δυνατότητα διασποράς
| Τοπολογία γραμμής / αστέρα | κάθε |
Εξουσία απαιτήσεις
| Τάση λειτουργίας | Είσοδος τροφοδοσίας 1: 110 - 240 VAC, 50 Hz - 60 Hz, Είσοδος τροφοδοσίας 2: 110 - 240 VAC, 50 Hz - 60 Hz |
| Κατανάλωση ενέργειας | Βασική μονάδα με μία τροφοδοσία ρεύματος μέγ. 35W |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα | μέγ. 120 |
Λογισμικό
|
Αλλαγή | Ανεξάρτητη εκμάθηση VLAN, Γρήγορη γήρανση, Στατικές καταχωρήσεις διευθύνσεων Unicast/Multicast, Προτεραιότητα QoS / Θύρας (802.1D/p), Προτεραιότητα TOS/DSCP, Λειτουργία εμπιστοσύνης διεπαφής, Διαχείριση ουράς CoS, Διαμόρφωση ουράς / Μέγ. Εύρος ζώνης ουράς, Έλεγχος ροής (802.3X), Διαμόρφωση διεπαφής εξόδου, Προστασία από καταιγίδα εισόδου, Jumbo Frames, VLAN (802.1Q), Λειτουργία μη επίγνωσης VLAN, Πρωτόκολλο εγγραφής GARP VLAN (GVRP), VLAN φωνής, Πρωτόκολλο εγγραφής GARP Multicast (GMRP), Υποκλοπή/Ερωτήματα IGMP ανά VLAN (v1/v2/v3), Φιλτράρισμα άγνωστης πολλαπλής διανομής, Πρωτόκολλο εγγραφής πολλαπλών VLAN (MVRP), Πρωτόκολλο εγγραφής πολλαπλών MAC (MMRP), Πρωτόκολλο πολλαπλής εγγραφής (MRP), Ταξινόμηση και αστυνόμευση DiffServ εισόδου IP, Ταξινόμηση και αστυνόμευση DiffServ εξόδου IP, VLAN βασισμένο σε πρωτόκολλο, VLAN βασισμένο σε MAC, VLAN βασισμένο σε υποδίκτυο IP, Διπλή ετικέτα VLAN |
| Πλεονασμός | HIPER-Ring (Διακόπτης δακτυλίου), Συνάθροιση συνδέσεων με LACP, Αντίγραφα ασφαλείας συνδέσεων, Πρωτόκολλο πλεονασμού μέσων (MRP) (IEC62439-2), RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), Προστασία RSTP |
| Διαχείριση | Υποστήριξη διπλής εικόνας λογισμικού, TFTP, SFTP, SCP, LLDP (802.1AB), LLDP-MED, SSHv2, HTTP, HTTPS, Διαχείριση IPv6, Παγίδες, SNMP v1/v2/v3, Telnet, Πελάτης DNS, Διακομιστής OPC-UA |
Συνθήκες περιβάλλοντος
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10 - +60 |
| Σημείωμα | 837 450 |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς | -20 - +70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση) | 5-90% |
Μηχανολογική κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 444 x 44 x 355 χιλ. |
| Βάρος | 5 κιλά εκτιμώμενο |
| Βάση | Τοποθέτηση σε rack |
| Κατηγορία προστασίας | IP30 |
Μηχανική σταθερότητα
| IEC 60068-2-6 δόνηση | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό. 1 g, 8,4 Hz-200 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό |
| IEC 60068-2-27 σοκ | 15 g, διάρκεια 11 ms, 18 κραδασμοί |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα παρέμβαση ασυδοσία
| ΕΝ 61000-4-2 ηλεκτροστατική εκκένωση (ESD) | Εκφόρτιση επαφής 6 kV, εκφόρτιση αέρα 8 kV |
| ΕΝ 61000-4-3 ηλεκτρομαγνητικό πεδίο | 20 V/m (800-1000 MHz), 10V/m (80-800 MHz; 1000-6000 MHz); 1 kHz, 80% AM |
| EN 61000-4-4 γρήγορα παροδικά φαινόμενα (έκρηξη) | Γραμμή ισχύος 2 kV, γραμμή δεδομένων 4 kV STP, γραμμή δεδομένων 2 kV UTP |
| EN 61000-4-5 τάση υπερτάσεων | γραμμή ρεύματος: 2 kV (γραμμή/γείωση) και 1 kV (γραμμή/γραμμή)· γραμμή δεδομένων: 2 kV |
| ΕΝ 61000-4-6 Διεξαγόμενη ανοσία | 10 V (150 kHz - 80 MHz) |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα εκπέμπεται ασυδοσία
| ΕΝ 55032 | EN 55032 Κλάση Α |
Εγκρίσεις
| Βασικό Πρότυπο | CE, FCC, EN61131 |
| Ασφάλεια εξοπλισμού πληροφορικής | EN62368, cUL62368 |
Διαθέσιμα μοντέλα διακόπτη Hirschmann GRS 105 106 Series GREYHOUND
GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR
GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A
GRS105-24TX/6SFP-2HV-2A
GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR
GRS106-16TX/14SFP-1HV-2A
GRS106-16TX/14SFP-2HV-2A
GRS106-16TX/14SFP-2HV-3AUR
GRS106-24TX/6SFP-1HV-2A
GRS106-24TX/6SFP-2HV-2A
GRS106-24TX/6SFP-2HV-3AUR
Σχετικά προϊόντα
-
Τροφοδοτικό Hirschmann M4-S-AC/DC 300W
Εισαγωγή Το Hirschmann M4-S-ACDC 300W είναι τροφοδοτικό για το πλαίσιο διακόπτη MACH4002. Η Hirschmann συνεχίζει να καινοτομεί, να αναπτύσσεται και να μετασχηματίζεται. Καθώς η Hirschmann γιορτάζει καθ' όλη τη διάρκεια του επόμενου έτους, η Hirschmann δεσμεύεται για άλλη μια φορά στην καινοτομία. Η Hirschmann θα παρέχει πάντα ευφάνταστες, ολοκληρωμένες τεχνολογικές λύσεις στους πελάτες της. Τα ενδιαφερόμενα μέρη μας μπορούν να περιμένουν να δουν νέα πράγματα: Νέα Κέντρα Καινοτομίας Πελατών γύρω...
-
Hirschmann SPIDER-PL-20-04T1M29999TWVHHHH Ατσάλινο...
Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, διεπαφή USB για διαμόρφωση, τύπος και ποσότητα θύρας Fast Ethernet 4 x 10/100BASE-TX, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση, αυτόματη πολικότητα, 1 x 100BASE-FX, καλώδιο MM, υποδοχές SC Περισσότερες διεπαφές ...
-
Hirschmann GMM40-OOOOTTTTSV9HHS999.9 Modu Media...
Περιγραφή Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Μονάδα πολυμέσων GREYHOUND1042 Gigabit Ethernet Τύπος και ποσότητα θύρας 8 θύρες FE/GE; 2x υποδοχή SFP FE/GE; 2x υποδοχή SFP FE/GE; 2x FE/GE, RJ45; 2x FE/GE, RJ45 Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου Συνεστραμμένο ζεύγος (TP) θύρα 2 και 4: 0-100 m; θύρα 6 και 8: 0-100 m; Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm θύρα 1 και 3: βλέπε μονάδες SFP; θύρα 5 και 7: βλέπε μονάδες SFP; Μονότροπη ίνα (LH) 9/125...
-
Hirschmann MACH104-16TX-PoEP Managed Gigabit Sw...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: MACH104-16TX-PoEP Διαχειριζόμενος διακόπτης Full Gigabit 19" 20 θυρών με PoEP Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή: Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Gigabit Ethernet 20 θυρών (16 x θύρες GE TX PoEPlus, 4 x θύρες GE SFP combo), διαχειριζόμενος, Επαγγελματικό επίπεδο λογισμικού 2, μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης, έτοιμος για IPv6 Αριθμός εξαρτήματος: 942030001 Τύπος και ποσότητα θύρας: 20 θύρες συνολικά. 16x (10/100/1000 BASE-TX, RJ45) Po...
-
Hirschmann SPIDER-SL-40-08T1999999SY9HHHH Unman...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: SSR40-8TX Διαμορφωτής: SSR40-8TX Περιγραφή προϊόντος Τύπος SSR40-8TX (Κωδικός προϊόντος: SPIDER-SL-40-08T1999999SY9HHHH) Περιγραφή Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, Full Gigabit Ethernet, Full Gigabit Ethernet Αριθμός εξαρτήματος 942335004 Τύπος και ποσότητα θύρας 8 x 10/100/1000BASE-T, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση,...
-
Hirschmann RS20-0800M2M2SDAPHH Επαγγελματικός διακόπτης
Εισαγωγή Οι θύρες Hirschmann RS20-0800M2M2SDAPHH είναι Fast Ethernet με/χωρίς PoE. Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS20 μπορούν να φιλοξενήσουν από 4 έως 25 πυκνότητες θυρών και διατίθενται με διαφορετικές θύρες uplink Fast Ethernet - όλες χάλκινες ή 1, 2 ή 3 θύρες οπτικών ινών. Οι θύρες οπτικών ινών είναι διαθέσιμες σε πολλαπλή ή/και μονότροπη λειτουργία. Θύρες Gigabit Ethernet με/χωρίς PoE. Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες OpenRail RS30...


