Διακόπτης Hirschmann GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A
Σύντομη Περιγραφή:
Ο ευέλικτος σχεδιασμός των διακοπτών GREYHOUND 105/106 καθιστά αυτήν μια συσκευή δικτύωσης ανθεκτική στο μέλλον, η οποία μπορεί να εξελιχθεί παράλληλα με το εύρος ζώνης και τις ανάγκες ισχύος του δικτύου σας. Με έμφαση στη μέγιστη διαθεσιμότητα δικτύου υπό βιομηχανικές συνθήκες, αυτοί οι διακόπτες σάς επιτρέπουν να επιλέξετε τον αριθμό και τον τύπο θυρών της συσκευής - δίνοντάς σας ακόμη και τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τη σειρά GREYHOUND 105/106 ως διακόπτη backbone.
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Εμπορική Ημερομηνία
Προϊόν περιγραφή
| Τύπος | GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A (Κωδικός προϊόντος: GRS105-6F8T16TSG9Y9HHSE2A99XX.X.XX) |
| Περιγραφή | GREYHOUND Σειρά 105/106, Διαχειριζόμενος Βιομηχανικός Διακόπτης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, τοποθέτηση σε rack 19", σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, Σχεδιασμός 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE |
| Έκδοση λογισμικού | HiOS 9.4.01 |
| Αριθμός εξαρτήματος | 942 287 001 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα | 30 θύρες συνολικά, 6x υποδοχή GE/2.5GE SFP + 8x θύρες FE/GE TX + 16x θύρες FE/GE TX |
Περισσότερο Διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης | Είσοδος τροφοδοσίας 1: Βύσμα IEC, Επαφή σήματος: Μπλοκ ακροδεκτών βύσματος 2 ακίδων |
| Υποδοχή κάρτας SD | 1 x υποδοχή κάρτας SD για σύνδεση του προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA31 |
| USB-C | 1 x USB-C (client) για τοπική διαχείριση |
Δίκτυο μέγεθος - μήκος of καλωδιακήe
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP) | 0-100 μ. |
| Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm | δείτε μονάδες SFP |
| Μονότροπη οπτική ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων) | δείτε μονάδες SFP |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm | δείτε μονάδες SFP |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm | δείτε μονάδες SFP |
Δίκτυο μέγεθος - δυνατότητα διασποράς
| Τοπολογία γραμμής / αστέρα | κάθε |
Εξουσία απαιτήσεις
| Τάση λειτουργίας | Είσοδος τροφοδοσίας 1: 110 - 240 VAC, 50 Hz - 60 Hz |
| Κατανάλωση ενέργειας | Βασική μονάδα με μία τροφοδοσία ρεύματος μέγ. 35W |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα | μέγ. 120 |
Λογισμικό
|
Αλλαγή | Ανεξάρτητη εκμάθηση VLAN, Γρήγορη γήρανση, Στατικές καταχωρήσεις διευθύνσεων Unicast/Multicast, Προτεραιότητα QoS / Θύρας (802.1D/p), Προτεραιότητα TOS/DSCP, Λειτουργία εμπιστοσύνης διεπαφής, Διαχείριση ουράς CoS, Διαμόρφωση ουράς / Μέγ. Εύρος ζώνης ουράς, Έλεγχος ροής (802.3X), Διαμόρφωση διεπαφής εξόδου, Προστασία από καταιγίδα εισόδου, Jumbo Frames, VLAN (802.1Q), Λειτουργία μη επίγνωσης VLAN, Πρωτόκολλο εγγραφής GARP VLAN (GVRP), VLAN φωνής, Πρωτόκολλο εγγραφής GARP Multicast (GMRP), Υποκλοπή/Ερωτήματα IGMP ανά VLAN (v1/v2/v3), Φιλτράρισμα άγνωστης πολλαπλής διανομής, Πρωτόκολλο εγγραφής πολλαπλών VLAN (MVRP), Πρωτόκολλο εγγραφής πολλαπλών MAC (MMRP), Πρωτόκολλο πολλαπλής εγγραφής (MRP), Ταξινόμηση και αστυνόμευση DiffServ εισόδου IP, Ταξινόμηση και αστυνόμευση DiffServ εξόδου IP, VLAN βασισμένο σε πρωτόκολλο, VLAN βασισμένο σε MAC, VLAN βασισμένο σε υποδίκτυο IP, Διπλή ετικέτα VLAN |
| Πλεονασμός | HIPER-Ring (Διακόπτης δακτυλίου), Συνάθροιση συνδέσεων με LACP, Αντίγραφα ασφαλείας συνδέσεων, Πρωτόκολλο πλεονασμού μέσων (MRP) (IEC62439-2), RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), Προστασία RSTP |
| Διαχείριση | Υποστήριξη διπλής εικόνας λογισμικού, TFTP, SFTP, SCP, LLDP (802.1AB), LLDP-MED, SSHv2, HTTP, HTTPS, Διαχείριση IPv6, Παγίδες, SNMP v1/v2/v3, Telnet, Πελάτης DNS, Διακομιστής OPC-UA |
Συνθήκες περιβάλλοντος
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10 - +60 |
| Σημείωμα | 698 628 |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς | -20 - +70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση) | 5-90% |
Μηχανολογική κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 444 x 44 x 355 χιλ. |
| Βάρος | 5 κιλά εκτιμώμενο |
| Βάση | Τοποθέτηση σε rack |
| Κατηγορία προστασίας | IP30 |
Μηχανική σταθερότητα
| IEC 60068-2-6 δόνηση | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό. 1 g, 8,4 Hz-200 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό |
| IEC 60068-2-27 σοκ | 15 g, διάρκεια 11 ms, 18 κραδασμοί |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα παρέμβαση ασυδοσία
| ΕΝ 61000-4-2 ηλεκτροστατική εκκένωση (ESD) | Εκφόρτιση επαφής 6 kV, εκφόρτιση αέρα 8 kV |
| ΕΝ 61000-4-3 ηλεκτρομαγνητικό πεδίο | 20 V/m (800-1000 MHz), 10V/m (80-800 MHz; 1000-6000 MHz); 1 kHz, 80% AM |
| EN 61000-4-4 γρήγορα παροδικά φαινόμενα (έκρηξη) | Γραμμή ισχύος 2 kV, γραμμή δεδομένων 4 kV STP, γραμμή δεδομένων 2 kV UTP |
| EN 61000-4-5 τάση υπερτάσεων | γραμμή ρεύματος: 2 kV (γραμμή/γείωση) και 1 kV (γραμμή/γραμμή)· γραμμή δεδομένων: 2 kV |
| ΕΝ 61000-4-6 Διεξαγόμενη ανοσία | 10 V (150 kHz - 80 MHz) |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα εκπέμπεται ασυδοσία
| ΕΝ 55032 | EN 55032 Κλάση Α |
Εγκρίσεις
| Βασικό Πρότυπο | CE, FCC, EN61131 |
| Ασφάλεια εξοπλισμού πληροφορικής | EN62368, cUL62368 |
Διαθέσιμα μοντέλα διακόπτη Hirschmann GRS 105 106 Series GREYHOUND
GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR
GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A
GRS105-24TX/6SFP-2HV-2A
GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR
GRS106-16TX/14SFP-1HV-2A
GRS106-16TX/14SFP-2HV-2A
GRS106-16TX/14SFP-2HV-3AUR
GRS106-24TX/6SFP-1HV-2A
GRS106-24TX/6SFP-2HV-2A
GRS106-24TX/6SFP-2HV-3AUR
Σχετικά προϊόντα
-
Μονάδα πολυμέσων Hirschmann M4-8TP-RJ45
Εισαγωγή Το Hirschmann M4-8TP-RJ45 είναι μια μονάδα πολυμέσων για το MACH4000 10/100/1000 BASE-TX. Η Hirschmann συνεχίζει να καινοτομεί, να αναπτύσσεται και να μετασχηματίζεται. Καθώς η Hirschmann γιορτάζει καθ' όλη τη διάρκεια του επόμενου έτους, η Hirschmann δεσμεύεται για άλλη μια φορά στην καινοτομία. Η Hirschmann θα παρέχει πάντα ευφάνταστες, ολοκληρωμένες τεχνολογικές λύσεις στους πελάτες της. Τα ενδιαφερόμενα μέρη μας μπορούν να περιμένουν να δουν νέα πράγματα: Κέντρα Καινοτομίας Νέων Πελατών και...
-
Διαχειριζόμενος διακόπτης Hirschmann RS20-1600T1T1SDAPHH
Περιγραφή Προϊόντος: Hirschmann Hirschmann RS20-1600T1T1SDAPHH Διαμορφωτής: RS20-1600T1T1SDAPHH Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος διακόπτης Fast-Ethernet για μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης σε ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα. Λογισμικό Επίπεδο 2 Επαγγελματικός Κωδικός εξαρτήματος 943434022 Τύπος και ποσότητα θύρας 8 θύρες συνολικά: 6 x τυπικές 10/100 BASE TX, RJ45. Uplink 1: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45. Uplink 2: 1 x 10/100BASE-TX, R...
-
Διαχειριζόμενος διακόπτης Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2S
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Όνομα: GRS103-6TX/4C-2HV-2S Έκδοση λογισμικού: HiOS 09.4.01 Τύπος και ποσότητα θύρας: 26 θύρες συνολικά, 4 x FE/GE TX/SFP και 6 x FE TX fix εγκατεστημένα· μέσω μονάδων πολυμέσων 16 x FE Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης: 2 x βύσμα IEC / 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, 2 ακίδων, έξοδος χειροκίνητη ή αυτόματη με δυνατότητα εναλλαγής (μέγ. 1 A, 24 V DC αντίθετα από 24 V AC) Τοπική διαχείριση και αντικατάσταση συσκευής:...
-
Hirschmann BAT-ANT-N-6ABG-IP65 WLAN Surface Mou...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 Επιτοίχια σύνδεση WLAN, 2&5GHz, 8dBi Περιγραφή προϊόντος Όνομα: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 Αριθμός εξαρτήματος: 943981004 Ασύρματη τεχνολογία: Τεχνολογία ραδιοσυχνοτήτων WLAN Υποδοχή κεραίας: 1x βύσμα N (αρσενικό) Υψόμετρο, Αζιμούθιο: Omni Ζώνη συχνοτήτων: 2400-2484 MHz, 4900-5935 MHz Ενίσχυση: 8dBi Μηχανική...
-
Hirschmann SPIDER-SL-20-08T1999999SY9HHHH Unman...
Εισαγωγή Το Hirschmann SPIDER-SL-20-08T1999999SY9HHHH μπορεί να αντικαταστήσει το SPIDER 8TX//SPIDER II 8TX Μεταδίδει αξιόπιστα μεγάλες ποσότητες δεδομένων σε οποιαδήποτε απόσταση με την οικογένεια βιομηχανικών διακοπτών Ethernet SPIDER III. Αυτοί οι μη διαχειριζόμενοι διακόπτες διαθέτουν δυνατότητες plug-and-play που επιτρέπουν γρήγορη εγκατάσταση και εκκίνηση - χωρίς εργαλεία - για μεγιστοποίηση του χρόνου λειτουργίας. Προϊόν...
-
Hirschmann BRS40-0008OOOO-STCZ99HHSESXX.X.XX Στρογγυλ...
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης για ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Τύπος Gigabit Έκδοση λογισμικού HiOS 09.6.00 Τύπος και ποσότητα θύρας 24 Σύνολο θυρών: 24x 10/100/1000BASE TX / RJ45 Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, ψηφιακή είσοδος 6 ακίδων 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, τοπική διαχείριση και αντικατάσταση συσκευής 2 ακίδων Δίκτυο USB-C...


