Διαχειριζόμενος διακόπτης Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2A
Σύντομη Περιγραφή:
Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (εγκατεστημένη επιδιόρθωση: 4 x GE, 6 x FE· μέσω μονάδων πολυμέσων 16 x FE), διαχειριζόμενος, λογισμικό HiOS 2A, μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, πλεονάζον τροφοδοτικό
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Εμπορική Ημερομηνία
Προϊόνπεριγραφή
| Ονομα: | GRS103-6TX/4C-2HV-2A |
| Έκδοση λογισμικού: | HiOS 09.4.01 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα: | Συνολικά 26 θύρες, 4 x FE/GE TX/SFP και 6 x FE TX fix εγκατεστημένα. μέσω Media Modules 16 x FE |
Περισσότερο Διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης: | 2 x βύσματα IEC / 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, 2 ακίδων, χειροκίνητη ή αυτόματη έξοδος με δυνατότητα μεταγωγής (μέγιστο 1 A, 24 V DC αντί για 24 V AC) |
| Τοπική διαχείριση και αντικατάσταση συσκευής: | USB-C |
Δίκτυο μέγεθος - μήκος of καλώδιο
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP): | 0-100 μ. |
| Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-SM/LC και M-FAST SFP-SM+/LC. Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LX/LC |
| Μονότροπη οπτική ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων): | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-LH/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LH/LC και M-SFP-LH+/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
Δίκτυο μέγεθος - διασπορά
| Τοπολογία γραμμής - / αστέρα: | κάθε |
Εξουσίααπαιτήσεις
| Τάση λειτουργίας: | 100 - 240 VAC, 47 - 63 Hz (εφεδρικό) |
| Κατανάλωση ενέργειας: | αναμενόμενη μέγιστη κατανάλωση 13 W (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα: | αναμενόμενο μέγιστο 44 (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
Λογισμικό
| Διαμόρφωση: | Αυτόματη αναίρεση διαμόρφωσης (επαναφορά), Αρχείο διαμόρφωσης βάσει κειμένου (XML), Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας διαμόρφωσης σε απομακρυσμένο διακομιστή κατά την αποθήκευση, Διαγραφή διαμόρφωσης αλλά διατήρηση των ρυθμίσεων IP, Πρόγραμμα-πελάτης BOOTP/DHCP με αυτόματη διαμόρφωση, Διακομιστής DHCP: ανά θύρα, Διακομιστής DHCP: Ομάδες ανά VLAN, , HiDiscovery, Ρελέ DHCP με επιλογή 82, Υποστήριξη διαχείρισης USB-C, Διασύνδεση γραμμής εντολών (CLI), Δημιουργία σεναρίων CLI, Χειρισμός σεναρίων CLI μέσω ENVM κατά την εκκίνηση, Πλήρης υποστήριξη MIB, Βοήθεια ευαίσθητη στο περιβάλλον, Διαχείριση βάσει HTML5 |
| Ασφάλεια: | Ασφάλεια θύρας που βασίζεται σε MAC, Έλεγχος πρόσβασης που βασίζεται σε θύρα με 802.1X, VLAN επισκέπτη/μη ελεγμένο, Ενσωματωμένος διακομιστής ελέγχου ταυτότητας (IAS), Εκχώρηση VLAN RADIUS, Πρόληψη άρνησης υπηρεσίας, LDAP, ACL που βασίζεται σε VLAN, ACL που βασίζεται σε VLAN εισόδου, Βασικό ACL, Πρόσβαση στη διαχείριση περιορισμένη από VLAN, Ένδειξη ασφάλειας συσκευής, Διαδρομή ελέγχου, Καταγραφή CLI, Διαχείριση πιστοποιητικών HTTPS, Περιορισμένη πρόσβαση διαχείρισης, Κατάλληλο banner χρήσης, Διαμορφώσιμη πολιτική κωδικού πρόσβασης, Διαμορφώσιμος αριθμός προσπαθειών σύνδεσης, Καταγραφή SNMP, Πολλαπλά επίπεδα δικαιωμάτων, Τοπική διαχείριση χρηστών, Απομακρυσμένη πιστοποίηση μέσω RADIUS, Κλείδωμα λογαριασμού χρήστη, Αλλαγή κωδικού πρόσβασης κατά την πρώτη σύνδεση |
| Συγχρονισμός ώρας: | Ρολόι πραγματικού χρόνου με προσωρινή μνήμη, πελάτης SNTP, διακομιστής SNTP |
| Βιομηχανικά προφίλ: | Πρωτόκολλο IEC61850 (Διακομιστής MMS, Μοντέλο Switch), ModbusTCP |
| Ανάμικτος: | Χειροκίνητη διέλευση καλωδίων, διακοπή ρεύματος θύρας |
Περιβάλλωνσυνθήκες
| MTBF (TelecordiaSR-332 Τεύχος 3) @ 25°C: | 452 044 ώρες |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -10-+60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς: | -20-+70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση): | 5-90% |
Μηχανικός κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (χωρίς βάση στερέωσης) |
| Βάρος: | περίπου 3,85 κιλά |
| Βάση: | Πίνακας ελέγχου 19" |
| Κατηγορία προστασίας: | IP20 |
Μηχανικός σταθερότητα
| Δόνηση IEC 60068-2-6: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό. 1 g, 8,4 Hz-200 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό |
| IEC 60068-2-27 σοκ: | 15 g, διάρκεια 11 ms, 18 κραδασμοί |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα παρέμβαση ασυδοσία
| EN 61000-4-2ηλεκτροστατική εκκένωση (ESD): | Εκφόρτιση επαφής 6 kV, εκφόρτιση αέρα 8 kV |
| EN 61000-4-3ηλεκτρομαγνητικό πεδίο: | 20 V/m (80-2700 MHz), 10V/m (2,7-6 GHz); 1 kHz, 80% AM |
| EN 61000-4-4 fasttransients (έκρηξη): | Γραμμή ισχύος 2 kV, γραμμή δεδομένων 2 kV |
| Τάση υπερτάσεων EN 61000-4-5: | γραμμή ρεύματος: 2 kV (γραμμή/γείωση), 1 kV (γραμμή/γραμμή)· γραμμή δεδομένων: 1 kV |
| EN 61000-4-6Αγόμενη ανοσία: | 3 V (10 kHz-150 kHz), 10 V (150 kHz-80 MHz) |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα εκπέμπεται ασυδοσία
| ΕΝ 55032: | EN 55032 Κλάση Α |
| FCC CFR47 Μέρος 15: | FCC 47CFR Μέρος 15, Κλάση Α |
Εγκρίσεις
| Βασικό Πρότυπο: | CE, FCC, EN61131 |
Παραλλαγές
| Είδος # | Τύπος |
| 942298004 | GRS103-6TX/4C-2HV-2A |
Διαθέσιμα μοντέλα σειράς Hirschmann GRS103
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Σχετικά προϊόντα
-
Διακόπτης Hirschmann RSPE35-24044O7T99-SKKZ999HHME2S
Περιγραφή Προϊόντος: RSPE35-24044O7T99-SKKZ999HHME2SXX.X.XX Διαμορφωτής: RSPE - Rail Switch Power Enhanced διαμορφωτής Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης Ethernet Fast/Gigabit, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Βελτιωμένο (PRP, Fast MRP, HSR, DLR, NAT, TSN) Έκδοση λογισμικού HiOS 10.0.00 09.4.04 Τύπος και ποσότητα θύρας Θύρες συνολικά έως 28 Μονάδα βάσης: 4 x θύρες Fast/Gigbabit Ethernet Combo συν 8 x θύρες Fast Ethernet TX...
-
Μονάδα πομποδέκτη Hirschmann M-SFP-TX/RJ45 SFP
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Τύπος: M-SFP-TX/RJ45 Περιγραφή: Πομποδέκτης SFP TX Gigabit Ethernet, 1000 Mbit/s full duplex auto neg. fixed, cable crossing not supported Κωδικός προϊόντος: 943977001 Τύπος και ποσότητα θύρας: 1 x 1000 Mbit/s με υποδοχή RJ45 Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου Συνεστραμμένο ζεύγος (TP): 0-100 m ...
-
Hirschmann MAR1030-4OTTTTTTTTTTTTT999999999999SM...
Περιγραφή Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Βιομηχανικά διαχειριζόμενος διακόπτης Fast/Gigabit Ethernet σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, τοποθέτηση σε rack 19", σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, αποθήκευση και προώθηση μεταγωγής Τύπος και ποσότητα θύρας Συνολικά 4 θύρες Gigabit και 12 θύρες Fast Ethernet \\\ GE 1 - 4: 1000BASE-FX, υποδοχή SFP \\\ FE 1 και 2: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 3 και 4: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 5 και 6: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 7 και 8: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 9 ...
-
Μονάδα πολυμέσων Hirschmann M4-8TP-RJ45
Εισαγωγή Το Hirschmann M4-8TP-RJ45 είναι μια μονάδα πολυμέσων για το MACH4000 10/100/1000 BASE-TX. Η Hirschmann συνεχίζει να καινοτομεί, να αναπτύσσεται και να μετασχηματίζεται. Καθώς η Hirschmann γιορτάζει καθ' όλη τη διάρκεια του επόμενου έτους, η Hirschmann δεσμεύεται για άλλη μια φορά στην καινοτομία. Η Hirschmann θα παρέχει πάντα ευφάνταστες, ολοκληρωμένες τεχνολογικές λύσεις στους πελάτες της. Τα ενδιαφερόμενα μέρη μας μπορούν να περιμένουν να δουν νέα πράγματα: Κέντρα Καινοτομίας Νέων Πελατών και...
-
Hirschmann BAT450-FUS599CW9M9AT699AB9D9H Βιομηχανία...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: BAT450-FUS599CW9M9AT699AB9D9HXX.XX.XXXX Διαμορφωτής: Διαμορφωτής BAT450-F Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Σημείο πρόσβασης/πελάτης βιομηχανικού ασύρματου LAN διπλής ζώνης με ανθεκτικότητα (IP65/67) για εγκατάσταση σε αντίξοες συνθήκες. Τύπος και ποσότητα θύρας Πρώτο Ethernet: 8 ακίδων, με κωδικό X M12 Πρωτόκολλο ραδιοεπικοινωνίας IEEE 802.11a/b/g/n/ac Διεπαφή WLAN σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.11ac, έως 1300 Mbit/s μεικτό εύρος ζώνης Χώρα...
-
Διακόπτης Hirschmann RSB20-0800M2M2SAAB
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: RSB20-0800M2M2SAABHH Διαμορφωτής: RSB20-0800M2M2SAABHH Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Συμπαγής, διαχειριζόμενος διακόπτης Ethernet/Fast Ethernet σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3 για ράγα DIN με σχεδιασμό Store-and-Forward-Switching και χωρίς ανεμιστήρα Αριθμός εξαρτήματος 942014002 Τύπος και ποσότητα θύρας 8 θύρες συνολικά 1. uplink: 100BASE-FX, MM-SC 2. uplink: 100BASE-FX, MM-SC 6 x standard...


