Hirschmann RS20-2400M2M2SDAEHC/HH Συμπαγής Διαχειριζόμενος Βιομηχανικός Διακόπτης Ethernet Ράγας DIN
Σύντομη Περιγραφή:
Θύρες Fast Ethernet με/χωρίς PoE Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS20 μπορούν να φιλοξενήσουν από 4 έως 25 πυκνότητες θυρών και διατίθενται με διαφορετικές θύρες uplink Fast Ethernet - όλες χάλκινες ή 1, 2 ή 3 θύρες οπτικής ίνας. Οι θύρες οπτικής ίνας είναι διαθέσιμες σε πολλαπλή λειτουργία ή/και μονότροπη λειτουργία. Θύρες Gigabit Ethernet με/χωρίς PoE Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS30 μπορούν να φιλοξενήσουν από 8 έως 24 πυκνότητες θυρών με 2 θύρες Gigabit και 8, 16 ή 24 θύρες Fast Ethernet. Η διαμόρφωση περιλαμβάνει 2 θύρες Gigabit με υποδοχές TX ή SFP. Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS40 μπορούν να φιλοξενήσουν 9 θύρες Gigabit. Η διαμόρφωση περιλαμβάνει 4 x Combo Ports (10/100/1000BASE TX RJ45 συν υποδοχή FE/GE-SFP) και 5 x θύρες 10/100/1000BASE TX RJ45
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Περιγραφή
Περιγραφή προϊόντος
| Περιγραφή | Διαχειριζόμενος διακόπτης Fast-Ethernet για μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης σε ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα. Βελτιωμένο επίπεδο λογισμικού 2. |
| Αριθμός εξαρτήματος | 943434043 |
| Διαθεσιμότητα | Ημερομηνία Τελευταίας Παραγγελίας: 31 Δεκεμβρίου 2023 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα | Σύνολο 24 θύρες: 22 x τυπική 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x 100BASE-FX, MM-SC; Uplink 2: 1 x 100BASE-FX, MM-SC |
Περισσότερες διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης | 1 x μπλοκ ακροδεκτών με βύσμα, 6 ακίδων |
| Διεπαφή V.24 | 1 x υποδοχή RJ11 |
| Διεπαφή USB | 1 x USB για σύνδεση προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA21-USB |
Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP) | Λιμάνι 1 - 22: 0 - 100 μ. |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm | Ανοδική ζεύξη 1: 0-5000 m, 8 dB Προϋπολογισμός ζεύξης στα 1300 nm, A=1 dB/km, 3 dB Εφεδρεία, B = 800 MHz x km \\\ Ανοδική ζεύξη 2: 0-5000 m, 8 dB Προϋπολογισμός ζεύξης στα 1300 nm, A=1 dB/km, 3 dB Εφεδρεία, B = 800 MHz x km |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm | Ανοδική ζεύξη 1: 0 - 4000 m, 11 dB Προϋπολογισμός ζεύξης στα 1300 nm, A = 1 dB/km, 3 dB εφεδρεία, B = 500 MHz x km \\\ Ανοδική ζεύξη 2: 0 - 4000 m, 11 dB Προϋπολογισμός ζεύξης στα 1300 nm, A = 1 dB/km, 3 dB εφεδρεία, B = 500 MHz x km |
Μέγεθος δικτύου - δυνατότητα διαδοχής
| Τοπολογία γραμμής / αστέρα | κάθε |
| Διακόπτες ποσότητας δομής δακτυλίου (HIPER-Ring) | 50 (χρόνος επαναρύθμισης 0,3 δευτ.) |
Απαιτήσεις ισχύος
| Τάση λειτουργίας | 12/24/48V DC (9,6-60)V και 24V AC (18-30)V (πλεονάζον) |
| Κατανάλωση ενέργειας | μέγ. 14,5 W |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα | μέγιστο 52,9 |
Λογισμικό
| Αλλαγή | Απενεργοποίηση εκμάθησης (λειτουργικότητα hub), Ανεξάρτητη εκμάθηση VLAN, Γρήγορη γήρανση, Στατικές καταχωρήσεις διευθύνσεων Unicast/Multicast, Προτεραιότητα QoS / Θύρας (802.1D/p), Προτεραιότητα TOS/DSCP, Περιοριστής εκπομπής εξόδου ανά θύρα, Έλεγχος ροής (802.3X), VLAN (802.1Q), Υποκλοπή/Ερωτήματα IGMP (v1/v2/v3) |
| Πλεονασμός | HIPER-Ring (Διαχειριστής), HIPER-Ring (Διακόπτης δακτυλίου), Πρωτόκολλο πλεονασμού μέσων (MRP) (IEC62439-2), Σύζευξη πλεονάζοντος δικτύου, RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), Προστασία RSTP, RSTP μέσω MRP |
| Διαχείριση | TFTP, LLDP (802.1AB), V.24, HTTP, Παγίδες, SNMP v1/v2/v3, Telnet |
| Διαγνωστικά | Ανίχνευση Διένεξης Διευθύνσεων Διαχείρισης, Ανίχνευση Επανάληψης Εκμάθησης Διευθύνσεων, Επαφή Σήματος, Ένδειξη Κατάστασης Συσκευής, LED, Syslog, Ανίχνευση Ασυμφωνίας Διπλής Όψης, RMON (1,2,3,9), Κατοπτρισμός Θυρών 1:1, Κατοπτρισμός Θυρών 8:1, Πληροφορίες Συστήματος, Αυτοέλεγχοι κατά την Κρύα Εκκίνηση, Διαχείριση SFP, Απόρριψη Διακόπτη |
| Διαμόρφωση | Περιορισμένη υποστήριξη προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA11 (RS20/30/40, MS20/30), Αυτόματη αναίρεση διαμόρφωσης (επαναφορά), Δακτυλικό αποτύπωμα διαμόρφωσης, Πρόγραμμα-πελάτης BOOTP/DHCP με αυτόματη διαμόρφωση, Προσαρμογέας αυτόματης διαμόρφωσης ACA21/22 (USB), HiDiscovery, Ρελέ DHCP με επιλογή 82, Διασύνδεση γραμμής εντολών (CLI), Πλήρης υποστήριξη MIB, Διαχείριση μέσω web, Βοήθεια ευαίσθητη στο περιβάλλον |
| Ασφάλεια | Ασφάλεια θύρας βάσει IP, ασφάλεια θύρας βάσει MAC, πρόσβαση στη διαχείριση περιορισμένη από VLAN, καταγραφή SNMP, διαχείριση τοπικών χρηστών, αλλαγή κωδικού πρόσβασης κατά την πρώτη σύνδεση |
| Συγχρονισμός ώρας | Πελάτης SNTP, Διακομιστής SNTP |
| Βιομηχανικά Προφίλ | Πρωτόκολλο EtherNet/IP, Πρωτόκολλο PROFINET IO |
| Ανάμικτος | Χειροκίνητη διέλευση καλωδίων |
| Προεπιλογές | Πρότυπο |
Συνθήκες περιβάλλοντος
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 0-+60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς | -40-+70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση) | 10-95% |
Μηχανολογική κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 110 χιλ. x 131 χιλ. x 111 χιλ. |
| Βάρος | 650 γρ. |
| Βάση | Ράγα DIN |
| Κατηγορία προστασίας | IP20 |
Σχετικά μοντέλα Hirschmann RS20-2400M2M2SDAEHC/HH:
RS20-0800T1T1SDAEHC/HH
RS20-0800M2M2SDAEHC/HH
RS20-0800S2S2SDAEHC/HH
RS20-1600T1T1SDAEHC/HH
RS20-1600M2M2SDAEHC/HH
RS20-1600S2S2SDAEHC/HH
RS30-0802O6O6SDAEHC/HH
RS30-1602O6O6SDAEHC/HH
RS40-0009CCCCSDAEHH
RS20-2400M2M2SDAEHC/HH
RS20-0800T1T1SDAUHC/HH
RS20-0800M2M2SDAUHC/HH
RS20-0800S2S2SDAUHC/HH
RS20-1600M2M2SDAUHC/HH
RS20-1600S2S2SDAUHC/HH
RS30-0802O6O6SDAUHC/HH
RS30-1602O6O6SDAUHC/HH
RS20-0800S2T1SDAUHC
RS20-1600T1T1SDAUHC
RS20-2400T1T1SDAUHC
Σχετικά προϊόντα
-
Hirschmann MACH104-20TX-F-L3P Διαχειριζόμενος Gigabit...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: MACH104-20TX-F-L3P Διαχειριζόμενος διακόπτης Full Gigabit 19" 24 θυρών με L3 Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή: Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Gigabit Ethernet 24 θυρών (20 x θύρες GE TX, 4 x θύρες GE SFP combo), διαχειριζόμενος, λογισμικό Layer 3 Professional, μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης, IPv6 Ready, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Αριθμός εξαρτήματος: 942003002 Τύπος και ποσότητα θύρας: 24 θύρες συνολικά. 20 x (10/100/10...
-
Διακόπτης Hirschmann BRS40-00209999-STCZ99HHSES
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης για ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Τύπος Gigabit Έκδοση λογισμικού HiOS 09.6.00 Τύπος και ποσότητα θύρας 20 Σύνολο θυρών: 20x 10/100/1000BASE TX / RJ45 Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, ψηφιακή είσοδος 6 ακίδων 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, τοπική διαχείριση και αντικατάσταση συσκευής 2 ακίδων USB-C ...
-
Hirschmann BRS20-2000ZZZZ-STCZ99HHSESXX.X.XX BO...
Ημερομηνία κυκλοφορίας Τεχνικές προδιαγραφές Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης για ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Τύπος Fast Ethernet Έκδοση λογισμικού HiOS 09.6.00 Τύπος και ποσότητα θύρας 20 Σύνολο θυρών: 16x 10/100BASE TX / RJ45; 4x οπτική ίνα 100Mbit/s; 1. Ανοδική ζεύξη: 2 x υποδοχή SFP (100 Mbit/s); 2. Ανοδική ζεύξη: 2 x υποδοχή SFP (100 Mbit/s) Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, 6...
-
Διακόπτης Hirschmann GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Τύπος GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR (Κωδικός προϊόντος: GRS105-6F8T16TSGGY9HHSE3AURXX.X.XX) Περιγραφή GREYHOUND Σειρά 105/106, Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, τοποθέτηση σε rack 19", σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE Έκδοση λογισμικού σχεδιασμού HiOS 9.4.01 Αριθμός εξαρτήματος 942287013 Τύπος και ποσότητα θύρας 30 θύρες συνολικά, 6x υποδοχή GE/2.5GE SFP + 8x θύρες FE/GE TX + 16x θύρες FE/GE TX ...
-
Hirschmann SPR40-8TX-EEC Μη διαχειριζόμενος διακόπτης
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, διεπαφή USB για διαμόρφωση, Τύπος και ποσότητα θύρας Fast Ethernet 8 x 10/100BASE-TX, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση, αυτόματη πολικότητα Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, διεπαφή USB 6 ακίδων 1 x USB για διαμόρφωση...
-
Hirschmann MAR1020-99TTTTTTTTTTTT999999999999SM...
Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Βιομηχανικά διαχειριζόμενος διακόπτης Fast Ethernet σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, τοποθέτηση σε rack 19", σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, αποθήκευση και προώθηση μεταγωγής Τύπος και ποσότητα θύρας Συνολικά 12 θύρες Fast Ethernet \\\ FE 1 και 2: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 3 και 4: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 5 και 6: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 7 και 8: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 9 και 10: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 11 και 12: 10/1...


