Hirschmann RS20-1600T1T1SDAE Συμπαγής Διαχειριζόμενος Βιομηχανικός Διακόπτης Ethernet Ράγας DIN
Σύντομη Περιγραφή:
Θύρες Fast Ethernet με/χωρίς PoE Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS20 μπορούν να φιλοξενήσουν από 4 έως 25 πυκνότητες θυρών και διατίθενται με διαφορετικές θύρες uplink Fast Ethernet - όλες χάλκινες ή 1, 2 ή 3 θύρες οπτικής ίνας. Οι θύρες οπτικής ίνας είναι διαθέσιμες σε πολλαπλή λειτουργία ή/και μονότροπη λειτουργία. Θύρες Gigabit Ethernet με/χωρίς PoE Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS30 μπορούν να φιλοξενήσουν από 8 έως 24 πυκνότητες θυρών με 2 θύρες Gigabit και 8, 16 ή 24 θύρες Fast Ethernet. Η διαμόρφωση περιλαμβάνει 2 θύρες Gigabit με υποδοχές TX ή SFP. Οι συμπαγείς διαχειριζόμενοι διακόπτες Ethernet OpenRail RS40 μπορούν να φιλοξενήσουν 9 θύρες Gigabit. Η διαμόρφωση περιλαμβάνει 4 x Combo Ports (10/100/1000BASE TX RJ45 συν υποδοχή FE/GE-SFP) και 5 x θύρες 10/100/1000BASE TX RJ45
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Περιγραφή
Περιγραφή προϊόντος
| Περιγραφή | Διαχειριζόμενος διακόπτης Fast-Ethernet για μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης σε ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα. Βελτιωμένο επίπεδο λογισμικού 2. |
| Αριθμός εξαρτήματος | 943434023 |
| Διαθεσιμότητα | Ημερομηνία Τελευταίας Παραγγελίας: 31 Δεκεμβρίου 2023 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα | Σύνολο 16 θύρες: 14 x τυπική 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45; Uplink 2: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45 |
Περισσότερες διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης | 1 x μπλοκ ακροδεκτών με βύσμα, 6 ακίδων |
| Διεπαφή V.24 | 1 x υποδοχή RJ11 |
| Διεπαφή USB | 1 x USB για σύνδεση προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA21-USB |
Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP) | Θύρα 1 - 14: 0 - 100 μ. \\\ Ανοδική ζεύξη 1: 0 - 100 μ. \\\ Ανοδική ζεύξη 2: 0 - 100 μ. |
Μέγεθος δικτύου - δυνατότητα διαδοχής
| Τοπολογία γραμμής / αστέρα | κάθε |
| Διακόπτες ποσότητας δομής δακτυλίου (HIPER-Ring) | 50 (χρόνος επαναρύθμισης 0,3 δευτ.) |
Απαιτήσεις ισχύος
| Τάση λειτουργίας | 12/24/48V DC (9,6-60)V και 24V AC (18-30)V (πλεονάζον) |
| Κατανάλωση ενέργειας | μέγ. 11,8 W |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα | μέγιστο 40,3 |
Λογισμικό
| Αλλαγή | Απενεργοποίηση εκμάθησης (λειτουργικότητα hub), Ανεξάρτητη εκμάθηση VLAN, Γρήγορη γήρανση, Στατικές καταχωρήσεις διευθύνσεων Unicast/Multicast, Προτεραιότητα QoS / Θύρας (802.1D/p), Προτεραιότητα TOS/DSCP, Περιοριστής εκπομπής εξόδου ανά θύρα, Έλεγχος ροής (802.3X), VLAN (802.1Q), Υποκλοπή/Ερωτήματα IGMP (v1/v2/v3) |
| Πλεονασμός | HIPER-Ring (Διαχειριστής), HIPER-Ring (Διακόπτης δακτυλίου), Πρωτόκολλο πλεονασμού μέσων (MRP) (IEC62439-2), Σύζευξη πλεονάζοντος δικτύου, RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), Προστασία RSTP, RSTP μέσω MRP |
| Διαχείριση | TFTP, LLDP (802.1AB), V.24, HTTP, Παγίδες, SNMP v1/v2/v3, Telnet |
| Διαγνωστικά | Ανίχνευση Διένεξης Διευθύνσεων Διαχείρισης, Ανίχνευση Επανάληψης Εκμάθησης Διευθύνσεων, Επαφή Σήματος, Ένδειξη Κατάστασης Συσκευής, LED, Syslog, Ανίχνευση Ασυμφωνίας Διπλής Όψης, RMON (1,2,3,9), Κατοπτρισμός Θυρών 1:1, Κατοπτρισμός Θυρών 8:1, Πληροφορίες Συστήματος, Αυτοέλεγχοι κατά την Κρύα Εκκίνηση, Διαχείριση SFP, Απόρριψη Διακόπτη |
| Διαμόρφωση | Περιορισμένη υποστήριξη προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA11 (RS20/30/40, MS20/30), Αυτόματη αναίρεση διαμόρφωσης (επαναφορά), Δακτυλικό αποτύπωμα διαμόρφωσης, Πρόγραμμα-πελάτης BOOTP/DHCP με αυτόματη διαμόρφωση, Προσαρμογέας αυτόματης διαμόρφωσης ACA21/22 (USB), HiDiscovery, Ρελέ DHCP με επιλογή 82, Διασύνδεση γραμμής εντολών (CLI), Πλήρης υποστήριξη MIB, Διαχείριση μέσω web, Βοήθεια ευαίσθητη στο περιβάλλον |
| Ασφάλεια | Ασφάλεια θύρας βάσει IP, ασφάλεια θύρας βάσει MAC, πρόσβαση στη διαχείριση περιορισμένη από VLAN, καταγραφή SNMP, διαχείριση τοπικών χρηστών, αλλαγή κωδικού πρόσβασης κατά την πρώτη σύνδεση |
| Συγχρονισμός ώρας | Πελάτης SNTP, Διακομιστής SNTP |
| Βιομηχανικά Προφίλ | Πρωτόκολλο EtherNet/IP, Πρωτόκολλο PROFINET IO |
| Ανάμικτος | Χειροκίνητη διέλευση καλωδίων |
| Προεπιλογές | Πρότυπο |
Συνθήκες περιβάλλοντος
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 0-+60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς | -40-+70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση) | 10-95% |
Μηχανολογική κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 110 χιλ. x 131 χιλ. x 111 χιλ. |
| Βάρος | 600 γρ. |
| Βάση | Ράγα DIN |
| Κατηγορία προστασίας | IP20 |
Σχετικά μοντέλα Hirschmann RS20-1600T1T1SDAE:
RS20-0800T1T1SDAEHC/HH
RS20-0800M2M2SDAEHC/HH
RS20-0800S2S2SDAEHC/HH
RS20-1600T1T1SDAEHC/HH
RS20-1600M2M2SDAEHC/HH
RS20-1600S2S2SDAEHC/HH
RS30-0802O6O6SDAEHC/HH
RS30-1602O6O6SDAEHC/HH
RS40-0009CCCCSDAEHH
RS20-2400M2M2SDAEHC/HH
RS20-0800T1T1SDAUHC/HH
RS20-0800M2M2SDAUHC/HH
RS20-0800S2S2SDAUHC/HH
RS20-1600M2M2SDAUHC/HH
RS20-1600S2S2SDAUHC/HH
RS30-0802O6O6SDAUHC/HH
RS30-1602O6O6SDAUHC/HH
RS20-0800S2T1SDAUHC
RS20-1600T1T1SDAUHC
RS20-2400T1T1SDAUHC
Σχετικά προϊόντα
-
Hirschmann RED25-04002T1TT-SDDZ9HPE2S Ethernet ...
Σύντομη Περιγραφή Hirschmann RED25-04002T1TT-SDDZ9HPE2S Χαρακτηριστικά & Πλεονεκτήματα Σχεδιασμός Δικτύου με Μελλοντική Αντοχή: Οι μονάδες SFP επιτρέπουν απλές αλλαγές επί τόπου Διατήρηση του Κόστους υπό Έλεγχο: Οι διακόπτες καλύπτουν τις ανάγκες βιομηχανικού δικτύου εισαγωγικού επιπέδου και επιτρέπουν οικονομικές εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των αναβαθμίσεων Μέγιστος Χρόνος Λειτουργίας: Οι επιλογές πλεονασμού διασφαλίζουν επικοινωνίες δεδομένων χωρίς διακοπές σε όλο το δίκτυό σας Διάφορες Τεχνολογίες Πλεονασμού: PRP, HSR και DLR καθώς...
-
Hirschmann SSR40-5TX Μη διαχειριζόμενος διακόπτης
Ημερομηνία εμπορικής κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Τύπος SSR40-5TX (Κωδικός προϊόντος: SPIDER-SL-40-05T1999999SY9HHHH) Περιγραφή Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, Full Gigabit Ethernet Αριθμός εξαρτήματος 942335003 Τύπος και ποσότητα θύρας 5 x 10/100/1000BASE-T, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση, αυτόματη πολικότητα Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x ...
-
Hirschmann BRS20-4TX (Κωδικός προϊόντος BRS20-040099...)
Ημερομηνία Εμπορικής Κατασκευής Προϊόντος: BRS20-4TX Διαμορφωτής: BRS20-4TX Περιγραφή Προϊόντος Τύπος BRS20-4TX (Κωδικός προϊόντος: BRS20-04009999-STCY99HHSESXX.X.XX) Περιγραφή Διαχειριζόμενος Βιομηχανικός Διακόπτης για Ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Τύπος Fast Ethernet Έκδοση Λογισμικού HiOS10.0.00 Αριθμός εξαρτήματος 942170001 Τύπος και ποσότητα θύρας 4 Θύρες συνολικά: 4x 10/100BASE TX / RJ45 Περισσότερες Διεπαφές Τροφοδοσία...
-
Hirschmann SPR20-7TX/2FS-EEC Μη διαχειριζόμενος διακόπτης
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, διεπαφή USB για διαμόρφωση, Τύπος και ποσότητα θύρας Fast Ethernet 7 x 10/100BASE-TX, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση, αυτόματη πολικότητα, 2 x 100BASE-FX, καλώδιο SM, υποδοχές SC Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, 6-πυλών...
-
Hirschmann SPR20-7TX/2FM-EEC Μη διαχειριζόμενος διακόπτης
Ημερομηνία εμπορικής κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Μη διαχειριζόμενος, βιομηχανικός διακόπτης ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία μεταγωγής αποθήκευσης και προώθησης, διεπαφή USB για διαμόρφωση, Τύπος και ποσότητα θύρας Fast Ethernet 7 x 10/100BASE-TX, καλώδιο TP, υποδοχές RJ45, αυτόματη διασταύρωση, αυτόματη διαπραγμάτευση, αυτόματη πολικότητα, 2 x 100BASE-FX, καλώδιο MM, υποδοχές SC Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, 6 ακίδων...
-
Hirschmann GRS106-24TX/6SFP-2HV-3AUR GREYHOUND ...
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Τύπος GRS106-24TX/6SFP-2HV-3AUR (Κωδικός προϊόντος: GRS106-6F8T16TSGGY9HHSE3AURXX.X.XX) Περιγραφή GREYHOUND Σειρά 105/106, Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, τοποθέτηση σε rack 19", σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, 6x1/2.5/10GE +8x1/2.5GE +16xGE Έκδοση λογισμικού HiOS 10.0.00 Αριθμός εξαρτήματος 942287015 Τύπος και ποσότητα θύρας 30 θύρες συνολικά, 6x υποδοχή GE/2.5GE/10GE SFP(+) + 8x θύρες FE/GE/2.5GE TX + 16x FE/G...


