Διαχειριζόμενος διακόπτης Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2S
Σύντομη Περιγραφή:
Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (εγκατεστημένη επιδιόρθωση: 4 x GE, 6 x FE· μέσω μονάδων πολυμέσων 16 x FE), διαχειριζόμενος, λογισμικό HiOS 2S, μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, πλεονάζον τροφοδοτικό
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Εμπορική Ημερομηνία
Προϊόνπεριγραφή
| Ονομα: | GRS103-6TX/4C-2HV-2S |
| Έκδοση λογισμικού: | HiOS 09.4.01 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα: | Συνολικά 26 θύρες, 4 x FE/GE TX/SFP και 6 x FE TX fix εγκατεστημένα. μέσω Media Modules 16 x FE |
Περισσότερο Διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης: | 2 x βύσματα IEC / 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, 2 ακίδων, χειροκίνητη ή αυτόματη έξοδος με δυνατότητα μεταγωγής (μέγιστο 1 A, 24 V DC αντί για 24 V AC) |
| Τοπική διαχείριση και αντικατάσταση συσκευής: | USB-C |
Δίκτυο μέγεθος - μήκος of καλώδιο
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP): | 0-100 μ. |
| Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-SM/LC και M-FAST SFP-SM+/LC. Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LX/LC |
| Μονότροπη οπτική ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων): | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-LH/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LH/LC και M-SFP-LH+/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
Δίκτυο μέγεθος - διασπορά
| Τοπολογία γραμμής - / αστέρα: | κάθε |
Εξουσίααπαιτήσεις
| Τάση λειτουργίας: | 100 - 240 VAC, 47 - 63 Hz (εφεδρικό) |
| Κατανάλωση ενέργειας: | αναμενόμενη μέγιστη κατανάλωση 13 W (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα: | αναμενόμενο μέγιστο 44 (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
Λογισμικό
| Διαμόρφωση: | Αυτόματη αναίρεση διαμόρφωσης (επαναφορά), Αρχείο διαμόρφωσης βάσει κειμένου (XML), Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας διαμόρφωσης σε απομακρυσμένο διακομιστή κατά την αποθήκευση, Διαγραφή διαμόρφωσης αλλά διατήρηση των ρυθμίσεων IP, Πρόγραμμα-πελάτης BOOTP/DHCP με αυτόματη διαμόρφωση, Διακομιστής DHCP: ανά θύρα, Διακομιστής DHCP: Ομάδες ανά VLAN, , HiDiscovery, Ρελέ DHCP με επιλογή 82, Υποστήριξη διαχείρισης USB-C, Διασύνδεση γραμμής εντολών (CLI), Δημιουργία σεναρίων CLI, Χειρισμός σεναρίων CLI μέσω ENVM κατά την εκκίνηση, Πλήρης υποστήριξη MIB, Βοήθεια ευαίσθητη στο περιβάλλον, Διαχείριση βάσει HTML5 |
| Ασφάλεια: | Ασφάλεια θύρας που βασίζεται σε MAC, έλεγχος πρόσβασης που βασίζεται σε θύρα με 802.1X, VLAN επισκέπτη/μη ελεγμένο, ενσωματωμένος διακομιστής ελέγχου ταυτότητας (IAS), εκχώρηση VLAN RADIUS, Πρόληψη άρνησης υπηρεσίας, LDAP, ACL βασισμένο σε VLAN, ACL βασισμένο σε VLAN εισόδου, Βασικό ACL, Πρόσβαση στη διαχείριση περιορισμένη από VLAN, Ένδειξη ασφάλειας συσκευής, Διαδρομή ελέγχου, Καταγραφή CLI, Διαχείριση πιστοποιητικών HTTPS, Περιορισμένη πρόσβαση διαχείρισης, Κατάλληλο banner χρήσης, Διαμορφώσιμη πολιτική κωδικού πρόσβασης, Διαμορφώσιμος αριθμός προσπαθειών σύνδεσης, Καταγραφή SNMP, Πολλαπλά επίπεδα δικαιωμάτων, Τοπική διαχείριση χρηστών, Απομακρυσμένη πιστοποίηση μέσω RADIUS, Κλείδωμα λογαριασμού χρήστη, Αλλαγή κωδικού πρόσβασης κατά την πρώτη σύνδεση |
| Συγχρονισμός ώρας: | Ρολόι πραγματικού χρόνου με προσωρινή μνήμη, πελάτης SNTP, διακομιστής SNTP |
| Βιομηχανικά προφίλ: | Πρωτόκολλο IEC61850 (Διακομιστής MMS, Μοντέλο Switch), ModbusTCP |
| Ανάμικτος: | Χειροκίνητη διέλευση καλωδίων, διακοπή ρεύματος θύρας |
Περιβάλλωνσυνθήκες
| MTBF (Τηλεκόρδια SR-332 Τεύχος 3) @ 25°C: | 452 044 ώρες |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -10-+60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς: | -20-+70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση): | 5-90% |
Μηχανικός κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (χωρίς βάση στερέωσης) |
| Βάρος: | περίπου 3,85 κιλά |
| Βάση: | Πίνακας ελέγχου 19" |
| Κατηγορία προστασίας: | IP20 |
Μηχανικός σταθερότητα
| Δόνηση IEC 60068-2-6: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό. 1 g, 8,4 Hz-200 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό |
| IEC 60068-2-27 σοκ: | 15 g, διάρκεια 11 ms, 18 κραδασμοί |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα παρέμβαση ασυδοσία
| ΕΝ 61000-4-2 ηλεκτροστατική εκκένωση (ESD): | Εκφόρτιση επαφής 6 kV, εκφόρτιση αέρα 8 kV |
| ΕΝ 61000-4-3 ηλεκτρομαγνητικό πεδίο: | 20 V/m (80-2700 MHz), 10V/m (2,7-6 GHz); 1 kHz, 80% AM |
| EN 61000-4-4 γρήγορα παροδικά φαινόμενα (έκρηξη): | Γραμμή ισχύος 2 kV, γραμμή δεδομένων 2 kV |
| Τάση υπερτάσεων EN 61000-4-5: | γραμμή ρεύματος: 2 kV (γραμμή/γείωση), 1 kV (γραμμή/γραμμή)· γραμμή δεδομένων: 1 kV |
| ΕΝ 61000-4-6 Διεξαγόμενη ανοσία: | 3 V (10 kHz-150 kHz), 10 V (150 kHz-80 MHz) |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα εκπέμπεται ασυδοσία
| ΕΝ 55032: | EN 55032 Κλάση Α |
| FCC CFR47 Μέρος 15: | FCC 47CFR Μέρος 15, Κλάση Α |
Εγκρίσεις
| Βασικό Πρότυπο: | CE, FCC, EN61131 |
Παραλλαγές
| Είδος # | Τύπος |
| 942298003 | GRS103-6TX/4C-2HV-2S |
Διαθέσιμα μοντέλα σειράς Hirschmann GRS103
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Σχετικά προϊόντα
-
Hirschmann SPIDER-SL-44-08T1999999TY9HHHH Αιθέρας...
Εισαγωγή Το Hirschmann SPIDER-SL-44-08T1999999TY9HHHH είναι μη διαχειριζόμενο, βιομηχανικό διακόπτη ράγας ETHERNET, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, λειτουργία αποθήκευσης και προώθησης, Full Gigabit Ethernet με PoE+, Full Gigabit Ethernet με PoE+ Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Μη διαχειριζόμενο, βιομηχανικό διακόπτη ράγας ETHERNET, χωρίς ανεμιστήρα...
-
Hirschmann MIPP/AD/1L1P Αρθρωτό Βιομηχανικό Πακέτο...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: MIPP/AD/1L1P Διαμορφωτής: MIPP - Διαμορφωτής Modular Industrial Patch Panel Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Το MIPP™ είναι ένα βιομηχανικό πάνελ τερματισμού και σύνδεσης που επιτρέπει τον τερματισμό και τη σύνδεση καλωδίων με ενεργό εξοπλισμό, όπως διακόπτες. Ο στιβαρός σχεδιασμός του προστατεύει τις συνδέσεις σε σχεδόν οποιαδήποτε βιομηχανική εφαρμογή. Το MIPP™ διατίθεται είτε ως Fiber Splice Box, Copper Patch Panel ή ως...
-
Πομποδέκτης Hirschmann M-SFP-LX+/LC SFP
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Τύπος: M-SFP-LX+/LC, Πομποδέκτης SFP Περιγραφή: Πομποδέκτης SFP Fiberoptic Gigabit Ethernet SM Αριθμός εξαρτήματος: 942023001 Τύπος και ποσότητα θύρας: 1 x 1000 Mbit/s με υποδοχή LC Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm: 14 - 42 km (Προϋπολογισμός σύνδεσης στα 1310 nm = 5 - 20 dB; A = 0,4 dB/km; D = 3,5 ps/(nm*km)) Απαιτούμενη ισχύς...
-
Διακόπτης Hirschmann GRS1142-6T6ZSHH00Z9HHSE3AMR
Ο ευέλικτος και αρθρωτός σχεδιασμός των διακοπτών GREYHOUND 1040 καθιστά αυτή τη συσκευή δικτύωσης ανθεκτική στο μέλλον, η οποία μπορεί να εξελιχθεί παράλληλα με το εύρος ζώνης και τις ανάγκες ισχύος του δικτύου σας. Με έμφαση στη μέγιστη διαθεσιμότητα δικτύου υπό σκληρές βιομηχανικές συνθήκες, αυτοί οι διακόπτες διαθέτουν τροφοδοτικά που μπορούν να αλλάξουν στο πεδίο. Επιπλέον, δύο μονάδες πολυμέσων σάς επιτρέπουν να προσαρμόσετε τον αριθμό και τον τύπο θυρών της συσκευής - δίνοντάς σας ακόμη και τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε το GREYHOUND 1040 ως backbon...
-
Hirschmann RSP30-08033O6TT-SKKV9HSE2S Βιομηχανία...
Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης για ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Fast Ethernet, τύπος uplink Gigabit Έκδοση λογισμικού HiOS 10.0.00 Τύπος και ποσότητα θύρας 11 Σύνολο θυρών: 3 x υποδοχές SFP (100/1000 Mbit/s); 8x 10/100BASE TX / RJ45 Μέγεθος δικτύου - μήκος καλωδίου Συνεστραμμένο ζεύγος (TP) 0-100 Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm βλέπε ενότητα ινών SFP M-SFP-xx ...
-
Hirschmann EAGLE20-0400999TT999SCCZ9HSEOP Router
Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή προϊόντος Βιομηχανικό firewall και router ασφαλείας, τοποθετημένο σε ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα. Τύπος Fast Ethernet. Τύπος και ποσότητα θύρας 4 θύρες συνολικά, Θύρες Fast Ethernet: 4 x 10/100BASE TX / RJ45 Περισσότερες διεπαφές Διεπαφή V.24 1 x υποδοχή RJ11 Υποδοχή κάρτας SD 1 x υποδοχή κάρτας SD για σύνδεση του προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης ACA31 Διεπαφή USB 1 x USB για σύνδεση του προσαρμογέα αυτόματης διαμόρφωσης A...


