Διακόπτης Hirschmann GRS103-6TX/4C-1HV-2S
Σύντομη Περιγραφή:
Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (εγκατεστημένη επιδιόρθωση: 4 x GE, 6 x FE· μέσω μονάδων πολυμέσων 16 x FE), διαχειριζόμενος, λογισμικό HiOS 2A, μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Εμπορική Ημερομηνία
Προϊόν περιγραφή
| Ονομα: | GRS103-6TX/4C-1HV-2S |
| Έκδοση λογισμικού: | HiOS 09.4.01 |
| Τύπος και ποσότητα λιμένα: | Συνολικά 26 θύρες, 4 x FE/GE TX/SFP και 6 x FE TX fix εγκατεστημένα. μέσω Media Modules 16 x FE |
Περισσότερο Διεπαφές
| Επαφή τροφοδοσίας/σηματοδότησης: | 1 x βύσμα IEC / 1 x μπλοκ ακροδεκτών σύνδεσης, 2 ακίδων, χειροκίνητη ή αυτόματη έξοδος με δυνατότητα μεταγωγής (μέγιστο 1 A, 24 V DC αντί για 24 V AC) |
| Τοπική διαχείριση και αντικατάσταση συσκευής: | USB-C |
Δίκτυο μέγεθος - μήκος of καλώδιο
| Συνεστραμμένο ζεύγος (TP): | 0-100 μ. |
| Μονότροπη ίνα (SM) 9/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-SM/LC και M-FAST SFP-SM+/LC. Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LX/LC |
| Μονότροπη οπτική ίνα (LH) 9/125 µm (πομποδέκτης μεγάλων αποστάσεων): | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-LH/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-LH/LC και M-SFP-LH+/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 50/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
| Πολυτροπική ίνα (MM) 62,5/125 µm: | Γρήγορο Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-FAST SFP-MM/LC· Gigabit Ethernet: βλέπε ενότητα SFP LWL M-SFP-SX/LC και M-SFP-LX/LC |
Δίκτυο μέγεθος - δυνατότητα διασποράς
| Τοπολογία γραμμής - / αστέρα: | κάθε |
Εξουσία απαιτήσεις
| Τάση λειτουργίας: | 100 - 240 VAC, 47 - 63 Hz |
| Κατανάλωση ενέργειας: | αναμενόμενη μέγιστη κατανάλωση 12 W (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
| Ισχύς εξόδου σε BTU (IT)/ώρα: | αναμενόμενο μέγιστο 41 (χωρίς μονάδες πολυμέσων) |
Λογισμικό
| Διαμόρφωση: | Αυτόματη αναίρεση διαμόρφωσης (επαναφορά), Αρχείο διαμόρφωσης βάσει κειμένου (XML), Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας διαμόρφωσης σε απομακρυσμένο διακομιστή κατά την αποθήκευση, Διαγραφή διαμόρφωσης αλλά διατήρηση των ρυθμίσεων IP, Πρόγραμμα-πελάτης BOOTP/DHCP με αυτόματη διαμόρφωση, Διακομιστής DHCP: ανά θύρα, Διακομιστής DHCP: Ομάδες ανά VLAN, , HiDiscovery, Ρελέ DHCP με επιλογή 82, Υποστήριξη διαχείρισης USB-C, Διασύνδεση γραμμής εντολών (CLI), Δημιουργία σεναρίων CLI, Χειρισμός σεναρίων CLI μέσω ENVM κατά την εκκίνηση, Πλήρης υποστήριξη MIB, Βοήθεια ευαίσθητη στο περιβάλλον, Διαχείριση βάσει HTML5 |
| Ασφάλεια: | Ασφάλεια θύρας που βασίζεται σε MAC, έλεγχος πρόσβασης που βασίζεται σε θύρα με 802.1X, VLAN επισκέπτη/μη ελεγμένο, ενσωματωμένος διακομιστής ελέγχου ταυτότητας (IAS), εκχώρηση VLAN RADIUS, Πρόληψη άρνησης υπηρεσίας, LDAP, ACL βασισμένο σε VLAN, ACL βασισμένο σε VLAN εισόδου, Βασικό ACL, Πρόσβαση στη διαχείριση περιορισμένη από VLAN, Ένδειξη ασφάλειας συσκευής, Διαδρομή ελέγχου, Καταγραφή CLI, Διαχείριση πιστοποιητικών HTTPS, Περιορισμένη πρόσβαση διαχείρισης, Κατάλληλο banner χρήσης, Διαμορφώσιμη πολιτική κωδικού πρόσβασης, Διαμορφώσιμος αριθμός προσπαθειών σύνδεσης, Καταγραφή SNMP, Πολλαπλά επίπεδα δικαιωμάτων, Τοπική διαχείριση χρηστών, Απομακρυσμένη πιστοποίηση μέσω RADIUS, Κλείδωμα λογαριασμού χρήστη, Αλλαγή κωδικού πρόσβασης κατά την πρώτη σύνδεση |
| Συγχρονισμός ώρας: | Ρολόι πραγματικού χρόνου με προσωρινή μνήμη, πελάτης SNTP, διακομιστής SNTP |
| Βιομηχανικά προφίλ: | Πρωτόκολλο IEC61850 (Διακομιστής MMS, Μοντέλο Switch), ModbusTCP |
| Ανάμικτος: | Χειροκίνητη διέλευση καλωδίων, διακοπή ρεύματος θύρας |
Συνθήκες περιβάλλοντος
| MTBF (Τηλεκόρδια SR-332 Τεύχος 3) @ 25°C: | 313 707 ώρες |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -10-+60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς: | -20-+70 °C |
| Σχετική υγρασία (χωρίς συμπύκνωση): | 5-90% |
Μηχανολογική κατασκευή
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (χωρίς βάση στερέωσης) |
| Βάρος: | περίπου 3,60 κιλά |
| Βάση: | Πίνακας ελέγχου 19" |
| Κατηγορία προστασίας: | IP20 |
Μηχανική σταθερότητα
| Δόνηση IEC 60068-2-6: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό. 1 g, 8,4 Hz-200 Hz, 10 κύκλοι, 1 οκτάβα/λεπτό |
| IEC 60068-2-27 σοκ: | 15 g, διάρκεια 11 ms, 18 κραδασμοί |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα παρέμβαση ασυδοσία
| ΕΝ 61000-4-2 ηλεκτροστατική εκκένωση (ESD): | Εκφόρτιση επαφής 6 kV, εκφόρτιση αέρα 8 kV |
| ΕΝ 61000-4-3 ηλεκτρομαγνητικό πεδίο: | 20 V/m (80-2700 MHz), 10V/m (2,7-6 GHz); 1 kHz, 80% AM |
| EN 61000-4-4 γρήγορα παροδικά φαινόμενα (έκρηξη): | Γραμμή ισχύος 2 kV, γραμμή δεδομένων 2 kV |
| Τάση υπερτάσεων EN 61000-4-5: | γραμμή ρεύματος: 2 kV (γραμμή/γείωση), 1 kV (γραμμή/γραμμή)· γραμμή δεδομένων: 1 kV |
| ΕΝ 61000-4-6 Διεξαγόμενη ανοσία: | 3 V (10 kHz-150 kHz), 10 V (150 kHz-80 MHz) |
Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα εκπέμπεται ασυδοσία
| ΕΝ 55032: | EN 55032 Κλάση Α |
| FCC CFR47 Μέρος 15: | FCC 47CFR Μέρος 15, Κλάση Α |
Εγκρίσεις
| Βασικό Πρότυπο: | CE, FCC, EN61131 |
Παραλλαγές
| Είδος # | Τύπος |
| 942298001 | GRS103-6TX/4C-1HV-2S |
Διαθέσιμα μοντέλα σειράς Hirschmann GRS103
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Σχετικά προϊόντα
-
Hirschmann BAT-ANT-N-6ABG-IP65 WLAN Surface Mou...
Περιγραφή προϊόντος Προϊόν: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 Επιτοίχια σύνδεση WLAN, 2&5GHz, 8dBi Περιγραφή προϊόντος Όνομα: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 Αριθμός εξαρτήματος: 943981004 Ασύρματη τεχνολογία: Τεχνολογία ραδιοσυχνοτήτων WLAN Υποδοχή κεραίας: 1x βύσμα N (αρσενικό) Υψόμετρο, Αζιμούθιο: Omni Ζώνη συχνοτήτων: 2400-2484 MHz, 4900-5935 MHz Ενίσχυση: 8dBi Μηχανική...
-
Hirschmann MACH102-24TP-FR Διαχειριζόμενος διακόπτης...
Εισαγωγή Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (2 x GE, 24 x FE), διαχειριζόμενος, Επαγγελματικό επίπεδο λογισμικού 2, μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, πλεονάζον τροφοδοτικό Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή: Βιομηχανικός διακόπτης ομάδας εργασίας Fast Ethernet/Gigabit Ethernet 26 θυρών (2 x GE, 24 x F...
-
Διακόπτης Hirschmann RS20-2400T1T1SDAE
Ημερομηνία κυκλοφορίας Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διακόπτης Fast-Ethernet 4 θυρών, διαχειριζόμενος, λογισμικό Layer 2 Enhanced, για μεταγωγή αποθήκευσης και προώθησης σε ράγα DIN, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Τύπος και ποσότητα θύρας 24 θύρες συνολικά. 1. uplink: 10/100BASE-TX, RJ45. 2. uplink: 10/100BASE-TX, RJ45. 22 x standard 10/100 BASE TX, RJ45 Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης 1 x μπλοκ ακροδεκτών βύσματος, διεπαφή V.24 6 ακίδων 1 x υποδοχή RJ11...
-
Hirschmann RSPE35-24044O7T99-SK9Z999HHPE2A Powe...
Περιγραφή Περιγραφή προϊόντος Περιγραφή Διαχειριζόμενος διακόπτης βιομηχανικού Ethernet Fast/Gigabit, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα Βελτιωμένο (PRP, Fast MRP, HSR, DLR, NAT, TSN), με HiOS Release 08.7 Τύπος και ποσότητα θύρας Συνολικές θύρες έως 28 Βασική μονάδα: 4 x θύρες Fast/Gigbabit Ethernet Combo συν 8 x θύρες Fast Ethernet TX επεκτάσιμες με δύο υποδοχές για μονάδες πολυμέσων με 8 θύρες Fast Ethernet η καθεμία Περισσότερες διεπαφές Τροφοδοτικό/επαφή σηματοδότησης...
-
Πομποδέκτης Hirschmann M-FAST SFP MM/LC EEC SFP
Ημερομηνία Εμπορίας Περιγραφή Προϊόντος Τύπος: M-FAST SFP-MM/LC EEC, Πομποδέκτης SFP Περιγραφή: Πομποδέκτης SFP Fiberoptic Fast-Ethernet MM, εκτεταμένο εύρος θερμοκρασίας Αριθμός εξαρτήματος: 943945001 Τύπος και ποσότητα θύρας: 1 x 100 Mbit/s με υποδοχή LC Απαιτήσεις ισχύος Τάση λειτουργίας: τροφοδοσία μέσω του διακόπτη Κατανάλωση ισχύος: 1 W Διαγνωστικά λογισμικού: Opt...
-
Διακόπτης Hirschmann GRS105-16TX/14SFP-1HV-2A
Ημερομηνία κυκλοφορίας Τεχνικές προδιαγραφές Περιγραφή προϊόντος Τύπος GRS105-16TX/14SFP-1HV-2A (Κωδικός προϊόντος: GRS105-6F8F16TSG9Y9HHSE2A99XX.X.XX) Περιγραφή GREYHOUND Σειρά 105/106, Διαχειριζόμενος βιομηχανικός διακόπτης, σχεδιασμός χωρίς ανεμιστήρα, τοποθέτηση σε rack 19", σύμφωνα με το πρότυπο IEEE 802.3, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE Έκδοση λογισμικού σχεδιασμού HiOS 9.4.01 Αριθμός εξαρτήματος 942 287 004 Τύπος και ποσότητα θύρας 30 θύρες συνολικά, 6x υποδοχή GE/2.5GE SFP + 8x υποδοχή GE...


